معرفی ۶ مدل از بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳

زمان مطالعه: ۱۳ دقیقه

آیا با بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ آشنا هستید؟ سبک زندگی این روزها باعث شده تا افراد در بسیاری مواقع با کمبود وقت مواجه شوند و یا انرژی لازم را برای انجام بسیاری از کارهای خانه نداشته باشند. یکی از وقت گیرترین کارهای خانه جارو زدن است. افراد باید وقت و انرژی بسیاری برای انجام این کار صرف کنند. اما تکنولوژی به کمک آن‌ها آمده و استفاده از جاروبرقی‌های رباتیک باعث شده تا بتوانند این کار را به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام دهند.

مزایای استفاده از جاروبرقی‌های رباتیک باعث شده تا افراد بسیاری دوست داشته باشند آن را خریداری کنند. اما عدم آشنایی با بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ باعث شده تا آن‌ها در هنگام انتخاب برند و مدل مناسب با مشکلاتی مواجه شوند. همین امر سبب شده تا این مطلب از مجله اسنپ مارکت را به معرفی بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ اختصاص دهیم. با ما تا انتها همراه باشید تا با این برندها بیشتر آشنا شوند و ۶ مدل از جذاب ترین جاروبرقی‌های رباتیک را بهتر بشناسید.

جاروبرقی رباتیک چیست؟

بررسی جاروبرقی رباتیک

قبل از این که به سراغ معرفی بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ برویم، بد نیست ابتدا در خصوص این محصول جذاب و پیشرفته اطلاعات بیشتری کسب کنیم. جاروبرقی رباتیک را باید یکی از جدیدترین محصولات و لوازم خانه دانست که در سال‌های اخیر معرفی و به بازار عرضه شده است.

جاروبرقی رباتیک را باید یک وسیله جذاب و مناسب دانست که برای افرادی که مشغله بالا و وقت کمی برای رسیدن به کارهای خانه دارند، بسیار کاربردی است. این جاروبرقی می‌تواند به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه خانه را تمیز کند و در تمام طول فرآیند جارو کشیدن خانه، شما می‌توانید به کارهای دیگر خود برسید. این وسیله هوشمند پس از اتمام فرآیند به جای خود باز می‌گردد تا شارژ شود و برای جارو زدن‌های بعدی آماده باشد.

نحوه کار جاروبرقی رباتیک

نحوه کار جاروبرقی رباتیک

شاید اکنون این سؤال در ذهن شما وجود داشته باشد که جاروبرقی‌های رباتیک چگونه کار می‌کنند؟ باید بدانید که این جاروها را باید نسل پیشرفته‌ تر جاروبرقی‌های قدیمی دانست که برای تمیز کردن خانه نیازی به شما ندارند. جاروبرقی‌های رباتیک به برس‌های کناری مجهز هستند که این برس‌ها ذرات گرد و غبار و سایر آشغال‌ها را از سطوح کناری مانند کنار دیوارها به سمت برس اصلی هدایت می‌کنند.

این برس‌ها در کنار برس غلتان آشغال‌های موجود را جمع آوری می‌کنند و خانه شما به همین سادگی تمیز خواهد شد. برخی از سازندگان جاروبرقی‌های رباتیک حتی پا را فراتر از این نهاده‌ اند و جاروهای تولید شده توسط خود را به مخزن آب و دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن و طی کشیدن زمین نیز مجهز کرده اند.

حال شاید بپرسید که جاروبرقی رباتیک چگونه می‌تواند تمام خانه را به خوبی تمیز کند؟ باید بدانید که این دستگاه به سنسورها و دوربین‌های متفاوتی مجهز شده است تا بتواند به راحتی راه خود را پیدا کند و همچنین با استفاده از همین سنسورها تمام فضای خانه را شناسایی و تمیز کند.

البته باید بدانید که این جاروها در ابتدا نیاز به اندکی زمان دارند تا بتوانند یک نقشه از خانه شما داشته باشند تا بتوانند تمام دیوارها، زوایا و مناطق را به خوبی شناسایی و تمیز کنند. از طرف دیگر بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳، محصولات خود را به وای فای مجهز کرده اند. این امر سبب شده تا شما بتوانید حتی از راه دور و تنها با استفاده از گوشی هوشمند خود نیز به آن‌ها برنامه تمیز کردن خانه را بدهید تا در زمانی که در خانه حضور ندارید این کار به راحتی انجام شود.

از دیگر قابلیت‌هایی که جاروبرقی‌های نسل‌های جدید دارند، دیوار نامرئی است. شما با استفاده از این ویژگی می‌توانید به جارو دستور دهید که بخش‌هایی از خانه را که به هر دلیلی تصمیم ندارید تمیز کنید، دست نخورده باقی بگذارند.

حالت‌های مختلف جارو کشیدن جاروبرقی‌های رباتیک

حالت‌های مختلف جارو کشیدن جاروبرقی‌های رباتیک

نکته دیگری که قبل از معرفی بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ باید به آن بپردازیم تا شما هم آشنایی بیشتری با این محصول جذاب داشته باشید، حالت‌های مختلف تمیز کردن و جارو کشیدن خانه است. می‌توان از حالت‌های مختلفی که این جاروبرقی‌ها دارند، برای تمیز کردن خانه استفاده کرد. این حالت‌ها عبارتند از:

۱- تمیز کردن نقطه ای

اولین حالت تمیز کردن خانه توسط جاروبرقی رباتیک، تمیز کردن نقطه ای است. زمانی که شما این حالت را فعال کنید، جاروبرقی تنها روی تمیز کردن یک نقطه یا بخش از خانه که برای این وسیله مشخص کرده اید، تمرکز خواهد کرد و سایر نقاط را تمیز نمی‌کند.

۲- حالت خودکار یا اتوماتیک

زمانی که جاروبرقی رباتیک خود را روی حالت خودکار یا اتوماتیک قرار دهید، جاروبرقی کار خود را تا زمانی که دیگر باتری نداشته باشد یا خانه کاملاً تمیز شود، ادامه خواهد داد.

۳- حالت توربو

اگر می‌خواهید خانه خود را به شکل اساسی تر و بهتری تمیز کنید، می‌توانید از حالت توربوی جاروبرقی رباتیک استفاده کنید. این حالت بالاترین میزان تمیز کنندگی را دارد و حجم بیشتری از گرد و غبار و آشغال را از فضای خانه می‌زداید. اما باید بدانید که حالت توربو نسبت به سایر حالت‌های جاروبرقی رباتیک صدای بیشتری ایجاد می‌کند. پس بهتر است از این حالت در زمانی استفاده کنید که در خانه حضور ندارید یا صدای جاروبرقی مزاحم شما نمی‌شود.

۴- حالت بی صدا

حالت بی صدا یکی دیگر از انواع حالت‌های تمیز کردن خانه است که در هنگام کار با جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانید از آن استفاده کنید. این حالت کمترین صدای ممکن را در زمان تمیز کردن خانه ایجاد می‌کند و مناسب زمانی است که شما در خانه حضور دارید.

۵- حالت حاشیه

در زمانی که حالت حاشیه جاروبرقی رباتیک خود را فعال کنید، تمرکز این جاروبرقی روی تمیز کردن حاشیه‌های خانه است.

۶- حالت کنترل از راه دور

همانطور که اشاره کردیم، بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ محصولات خود را به وای فای مجهز کرده اند. همین امر سبب می‌شود که شما بتوانید از راه دور به جاروبرقی متصل شوید و دستورات لازم برای تمیز کردن خانه را به این وسیله بدهید.

نکات مهم در هنگام خرید جارو رباتیک

نکات مهم در هنگام خرید جارو رباتیک

جاروبرقی‌های رباتیک متفاوت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارند. آشنایی با این ویژگی‌ها سبب می‌شود که شما بتوانید بهترین گزینه را از میان تولیدات بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ داشته باشید. در ادامه به برخی از مهم ترین قابلیت‌های جاروبرقی رباتیک اشاره خواهیم کرد.

۱- دیوار مجازی

دیوار مجازی

دیوار مجازی یکی از جذاب ترین ویژگی‌های جاروبرقی‌های رباتیک نسل جدید است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید به جارو برقی اجازه تمیز کردن یک یا چند بخش خانه را به دلایل متفاوت ندهید. به عنوان مثال زمانی که شما همراه با خانواده خود در یک بخش از خانه نشسته اید، با استفاده از این قابلیت سایر بخش‌های خانه بدون ایجاد مزاحمت برای شما تمیز خواهند شد.

۲- قابلیت برنامه ریزی

قابلیت برنامه ریزی یکی دیگر از امکاناتی است که در جاروبرقی‌های رباتیک نسل جدید و مدرن وجود دارد. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید به جارو برنامه دهید که در روزها و زمان‌های خاص کار تمیز کردن خانه را به صورت خودکار شروع کند.

۳- طول عمر باتری

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب جاروبرقی رباتیک حتماً باید به آن توجه کنید، طول عمر باتری آن است. هر چه طول عمر و قدرت باتری جاروبرقی بیشتر باشد، هزینه‌های شما در این خصوص کاهش پیدا خواهند کرد. همچنین قدرت بیشتر باتری سبب خواهد شد که در میان فرآیند تمیز کردن خانه نیاز نباشد جارو دوباره مجدداً شارژ شود و تمیزکاری نیمه کاره باقی بماند. در برخی از جاروبرقی‌های رباتیک نسل جدید، خود جاروبرقی در زمان کم شدن شارژ به سمت محلی که داکت شارژ وجود دارد، حرکت می‌کند و خود را با شارژر متصل می‌کند تا دوباره شارژ شود.

۴- نوع چرخ

نوع چرخ

نوع چرخ جاروبرقی رباتیک یکی دیگر از مواردی است که در هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه داشته باشید. نوع چرخ‌های این وسیله را باید با توجه به فضای خانه و نوع کفپوش انتخاب کنید.جاروبرقی‌هایی که چرخ‌های کوچک و صافی دارند، گزینه‌‌های خوبی برای خانه‌های بزرگ با تعداد فرش زیاد نیستند. اما در صورتی که شما در خانه خود فرش ندارید، این جاروهای رباتیک بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شوند.

۵- قدرت مکش

قدرت مکش یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در هنگام خرید جاروبرقی رباتیک باید به آن توجه خاصی داشته باشید. این ویژگی هم به نوع کفپوش شما بستگی دارد. در صورتی که در خانه شما میزان زیادی فرش یا موکت وجود دارد، بهتر است به سراغ جاروهایی بروید که قدرت مکش بالاتری دارند. این کار سبب خواهد شد که فضای خانه به شکل بهتری تمیز شود.

۶- نوع قلم و برس

تقریباً تمام جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند فضای کف خانه را به خوبی تمیز کنند. اما برخی از آن‌ها به دلیل نداشتن قلم و برس مناسب مکان‌های کوچک و زاویه‌ها را به خوبی تمیز نمی‌کنند. پس در صورتی که در خانه شما فضاهای کوچک و زاویه‌های بسیاری وجود دارد، به این نکته توجه خاصی داشته باشید.

۷- تی کشیدن

برخی از جاروبرقی‌های رباتیک به مخزن آب و پد میکروفایبر مجهز هستند و می‌توانند زمین را طی بکشند. البته باید بدانید که این ویژگی تنها روی لکه‌های سبک و ساده کاربرد دارد و این جاروها نمی‌توانند لکه‌های روغنی و سنگین را که ماندگاری بیشتری دارند و از بین بردن آن‌ها ساده نیست تمیز کنند. در صورتی که بخش اعظم کف خانه شما پارکت، سرامیک و موارد مشابه است، این جاروها انتخاب بسیار بهتری برای تمیز کردن مناسب خانه شما به حساب می‌آیند.

۸- امکان تشخیص پله و تغییر ارتفاع

کف برخی از خانه‌ها به صورت یکدست و کاملاً صاف نیست و در آن‌ها پله یا تغییرات ارتفاعی جزئی وجود دارد. جاروبرقی رباتیک مناسب برای این خانه‌ها باید ویژگی تشخیص پله و مانع را داشته باشد تا سقوط نکند و صدمه نبیند. پس توجه به این نکته را نیز نباید فراموش کنید.

۹- ابعاد جاروبرقی رباتیک

ابعاد جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی‌های رباتیک را باید یک وسیله هوشمند کوچک دانست که به یک صفحه گرد و کوچک شباهت دارند. شما باید به ابعاد این وسیله، مخصوصاً ارتفاع آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورتی که ارتفاع این وسیله بلندتر از وسایل خانه مانند مبل یا تخت باشد، نمی‌تواند زیر آن‌ها را به خوبی تمیز کند.

۱۰- اتصال به وای فای

اتصال به وای فای

بسیاری از جاروبرقی‌هایی که ما از آن‌ها به عنوان بهترین جاروبرقی رباتیک موجود در بازار یاد می‌کنیم، به وای فای مجهز هستند. اما برخی از مدل‌های قدیمی تر این قابلیت را ندارند. در صورتی که می‌خواهید در زمان عدم حضور در خانه کار تمیز کردن و جارو کشیدن به بهترین شکل انجام شود، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید و جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنید که دارای قابلیت کنترل از طریق اپلیکیشن هستند.

۱۱- قیمت جاروبرقی رباتیک

آخرین نکته ای که باید قبل از خرید جاروبرقی رباتیک به آن توجه کنید، قیمت این وسیله است. قیمت جاروبرقی با توجه به ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد، متفاوت است و هر چه پیشرفته تر بوده و امکانات بیشتری داشته باشد، گران تر خواهد بود. انتخاب جاروبرقی‌های بسیار جدید و مدرن که امکانات اضافی زیادی دارند، همیشه بهترین کار محسوب نمی‌شود. شاید بسیاری از این امکانات که سبب افزایش قیمت جاروبرقی شده اند، برای شما کاربردی و مفید نباشد. پس به این نکته نیز توجه داشته باشید تا بهترین گزینه با مناسب ترین قیمت را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک

باید بدانید که بازار ایران به دلایل متفاوتی مانند تحریم‌ها، قیمت دلار و بسیاری موارد مشابه دیگر، بازار کاملی نیست و بسیاری از برندهای محبوب، با کیفیت و قدرتمند دنیا در ایران فعالیت نمی‌کنند. به همین دلیل در زمان معرفی بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ تنها به بهترین برندهایی که در بازار ایران فعالیت دارند اشاره می‌کنیم. باید بدانید که برند شیائومی را باید بهترین برند تولید کننده جاروبرقی رباتیک فعال در بازار ایران دانست. اما در کنار این برند، مجموعه‌ها و برندهای مطرح و مناسب دیگری نیز وجود دارند.

برندهای دیگری نظیر لایدستو (Lydsto)، دریم (Dream) و میجیا نیز در بازار ایران فعال هستند و آن‌ها را هم می‌توان در لیست بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ قرار داد. همچنین برندهای شناخته شده ای مانند میدیا (Midea)، یوکومت (Yicomt) و روبوراک (Roborock) نیز در بازار ایران فعالیت می‌کنند و می‌توانید جاروبرقی مناسب خود را از میان مدل‌های تولید شده توسط این برندها انتخاب کنید. در ادامه برخی از جذاب ترین و بهترین مدل‌های جاروبرقی رباتیک موجود در بازار را با هم بررسی خواهیم کرد.

۱- جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop 2 Ultra)

جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop 2 Ultra)

همانطور که گفتیم برند شیائومی را باید در میان بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ قرار داد. یکی از تولیدات جذاب این مجموعه (Mop 2 Ultra) نام دارد. این جاروبرقی رباتیک با قدرت مکش ۴۰۰۰ پاسکال می‌تواند خانه را به خوبی تمیز کند. این قدرت در کنار وجود مخزن گرد و غبار ۵۵۰ میلی لیتری و ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت باتری به راحتی می‌تواند تمام خانه را جارو بکشد. وجود مخزن ۲۰۰ میلی لیتری آب نیز باعث شده که بتوان از آن برای تمیز کردن سطوح مختلف مانند سرامیک نیز استفاده کرد. از دیگر مشخصات این محصول، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

قدرت مکش ۴۰۰۰ پاسکال
حجم مخزن گرد و غبار ۵۵۰ میلی لیتر
ظرفیت باتری ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعت
میزان کارکرد با شارژ کامل در حدود ۳ ساعت
حجم مخزن آب ۲۰۰ میلی لیتر
وزن ۴۱۵۰ گرم
ابعاد ۳۵ سانتی متر طول، ۳۵ سانتی متر عرض و ۹ سانتی متر ارتفاع
تعداد چرخ ۳ عدد
شعاع عملکرد ۲۴۰ متر مربع
قدرت موتور ۵۰ وات
میزان صدا کمتر از ۶۵ دسی بل
امکانات سری جمع آوری مو
نوع فیلتر خروجی (HEPA)
نرم افزار اختصاصی دارد

همچنین باید بدانید که این جاروبرقی امکانات و ویژگی‌های جذاب و مناسبی دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • هدایت دقیق و نقشه برداری سه بعدی از محیط برای تمیز کردن بهتر
 • قابلیت تشخیص اشیا و موانع به صورت هوشمند برای جلوگیری از برخورد با آن‌ها
 • امکان مجهز شدن به مخزن سطلی ۴ لیتری با قدرت ۱۶۵۰۰ پاسکال
 • وجود قابلیت تی کشیدن
 • وجود ویژگی تشخیص خودکار فرش و افزایش قدرت مکش برای تمیز کردن بهتر آن
 • امکان تنظیم و برنامه ریزی برای نظافت خودکار
 • وجود قابلیت ذخیره نقشه‌های متعدد برای تمیز کردن طبقات مختلف
 • امکان استفاده از نرم افزار اختصاصی برای کنترل از راه دور جاروبرقی رباتیک
 • دارای فیلتر بهداشتی

۲- جاروبرقی رباتیک دریم مدل (W10)

جاروبرقی رباتیک دریم مدل (W10)

یکی دیگر از بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳، برند دریم است. جاروبرقی رباتیک دریم مدل (W10) را باید یکی از گران ترین و بهترین جاروبرقی‌های رباتیک موجود در بازار دانست که از امکانات و ویژگی‌های بسیار زیادی برخوردار است. این جاروبرقی رباتیک به دلیل داشتن قدرت بالا و مخزن بزرگ جمع آوری گرد و غبار به راحتی می‌تواند خانه‌ را به خوبی تمیز کند.

همچنین داشتن مخزن بزرگ آب و پاک کن‌های چرخان که میزان چرخش آن‌ها ۱۸۰ دور در دقیقه است نیز باعث شده تا این جارو بتواند لکه‌های متفاوت، حتی لکه‌هایی را که تمیز کردن آن‌ها تا حد زیادی سخت است، تمیز کند. در ادامه با مهم ترین مشخصات این دستگاه آشنا خواهید شد.

قدرت مکش ۴۰۰۰ پاسکال
مخزن گرد و غبار ۵۴۶ میلی لیتر
ظرفیت باتری ۶۴۰۰ میلی آمپر ساعت
میزان کارکرد با شارژ کامل ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
تعداد چرخ ۴ عدد
حجم مخزن آب ۴ لیتر که در پایه دستگاه شارژ قرار دارد
وای فای دارد
برنامه اختصاصی ندارد
عملکرد جاروبرقی قابلیت جذب مایعات
ویژگی‌های نظافتی قابلیت شستشو
زمان لازم برای شارژ شدن کامل ۴ تا ۶ ساعت
امکانات دو پد پاک کننده چرخان

اکنون که با مشخصات این جاروبرقی رباتیک جذاب آشنا شدید، بد نیست اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی‌ها و امکانات آن نیز بیان کنیم. از مهم ترین ویژگی‌های این جاروبرقی رباتیک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طراحی مناسب دستگاه برای از بین بردن لکه‌های سخت از سطوح
 • تمیز کردن خودکار پدها در زمان نیاز به صورت خودکار
 • تغییر حالت دستگاه در زمان ورود به فرش از تی کشیدن به جارو برقی خشک
 • تشخیص فرش و سطوح دیگر و تغییر قدرت مکش برای تمیز کردن بهتر سطح
 • دارای چهار سطح مکش
 • دارای سه سطح رطوبت متفاوت برای تی کشیدن
 • قابلیت به خاطر سپردن نقشه ۳ واحد ساختمانی
 • طراحی بدنه به شکل حرف (D) برای تمیز کردن بهتر گوشه‌ها و زاویه‌ها
 • قابلیت سینک شدن با برنامه (Amazon Alexa)
 • قابلیت سینک شدن با برنامه (Xiaomi Home App)
 • وجود نمایشگر میزان باتری در داکت شارژ
 • عدم ورود دستگاه به روی فرش و موکت هنگام استفاده از حالت لکه زدایی و تی کشیدن
 • وجود قابلیت استفاده از هوای گرم برای خشک کردن پدهای دستگاه

۳- جاروبرقی رباتیک لایدستو مدل (R1)

جاروبرقی رباتیک لایدستو مدل (R1)

یکی دیگر از بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳، لایدستو نام دارد. این برند را باید زیر مجموعه برند شیائومی دانست که دستگاه‌های هوشمند جذاب و متفاوتی مانند جاروبرقی‌های رباتیک تولید می‌کند. یکی از جدیدترین تولیدات این برند (R1) نام دارد. در این جاروبرقی رباتیک از موتور الکتریکی (Brushless) استفاده شده است. این ویژگی در کنار قدرت مکش ۳۰۰۰ پاسکالی این دستگاه باعث شده تا جارو برقی مورد نظر بتواند خانه را به خوبی تمیز کند. مشخصات این دستگاه را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

موتور الکتریکی (Brushless)
دور موتور ۱۷۰۰۰ دور در دقیقه
قدرت مکش ۳۰۰۰ پاسکال
ظرفیت ایستگاه تخلیه گرد و غبار ۳ لیتر
متراژ تمیز کردن با هر بار شارژ کامل ۲۰۰ متر مربع
متراژ تی کشیدن با هر بار شارژ کامل ۱۵۰ متر مربع
تعداد چرخ ۳ عدد
توان مکش ۵۰ وات
میزان صدا ۶۹ دسی بل
وزن ۴۹۰۰ گرم
نوع فیلتر خروجی (HEPA)
ابعاد ۲۵ سانتی متر طول، ۱۸ سانتی متر عرض و ۱۵ سانتی متر ارتفاع
سری مجزا ندارد
شعاع عملکرد ۲۰۰ متر مربع
گنجایش مخزن جاروبرقی ۳ لیتر
ویژگی‌های نظافتی فیلتر بهداشتی

حال که با مشخصات کلی جاروبرقی رباتیک لایدستو مدل (R1) آشنا شدید، بد نیست با ویژگی‌ها و امکانات دیگر این دستگاه هوشمند به عنوان یکی از محصولات مرتبط با بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ نیز آشنا شوید. از مهم ترین ویژگی‌ها و امکانات این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • قابلیت تشخیص فرش و افزایش مکش برای تمیز کردن بهتر آن
 • امکان تنظیم و برنامه ریزی برای تمیز کردن خودکار خانه
 • قابلیت ذخیره نقشه طبقات مختلف
 • قابلیت کنترل از راه دور با استفاده از نرم افزار اختصاصی
 • داشتن چندین سنسور هوشمند برای جلوگیری از برخورد با اجسام
 • قابلیت رد شدن از موانع تا ارتفاع ۲ سانتی متر
 • وجود نشانگر پر بودن مخزن
 • وجود ۶ پاکت جاروبرقی یدک

۴- جاروبرقی رباتیک میجیا مدل (۱C)

جاروبرقی رباتیک میجیا مدل (1C)

برند میجیا را باید یکی دیگر از بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ دانست. این برند جاروهای رباتیک متنوعی را تولید کرده است. بهترین جارو رباتیک موجود در بازار برند میجیا، مدل (۱C) است. این جاروبرقی رباتیک از جدیدترین و به روزترین تکنولوژی‌ها بهره می‌برد و همین امر سبب شده تا قدرت و امکانات بسیار مناسبی داشته باشد. ترسیم نقشه خانه با استفاده از هوش مصنوعی یکی از این ویژگی‌هاست. در ادامه با مشخصات این جاروبرقی آشنا خواهید شد.

قدرت مکش ۲۵۰۰ پاسکال
ظرفیت باتری ۲۳۴۰ میلی آمپر
جنس باتری لیتیوم یونی
ظرفیت محفظه گرد و خاک ۶۰۰ میلی لیتر
محفظه آب ۲۰۰ میلی لیتر
مدت زمان کارکرد باتری ۱ ساعت
تعداد چرخ ۳ عدد
تعداد سری بدون سری مجزا
ابعاد ۳۵ سانتی متر طول، ۳۵ سانتی متر عرض و ۸ سانتی متر ارتفاع
توان مکش ۴۰ وات
وزن ۳۶۰۰ گرم
ویژگی‌های نظافتی فیلتر بهداشتی
تعداد پارویی ۱ عدد
نوع فیلتر خروجی (HEPA)

برخی از ویژگی‌ها و امکانات این جاروبرقی رباتیک را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

 • وجود سیستم مپینگ بر اساس هوش مصنوعی و دید ماشینی
 • سنسور هوشمند جارو کردن
 • سنسور هوشمند برای جلوگیری از برخورد با اشیا و موانع
 • قابلیت عبور از موانع تا ارتفاع ۲ سانتی متر
 • قابلیت کنترل هوشمند جریان آب در زمان تی کشیدن
 • قابلیت شناسایی خودکار گوشه‌ها، حاشیه‌ها و زوایا
 • وجود سیستم شارژ خودکار بدون نیاز به دخالت
 • دارای قابلیت شارژ مجدد و ادامه پاکسازی
 • دارای نشانگر پر بودن مخزن

۵- جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop 2 Pro+)

جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop 2 Pro+)

جاروبرقی رباتیک (Mop 2 Pro+) را باید در لیست مدل‌های برتر از بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ قرار داد. این جاروبرقی با قدرت مکش بالا و امکانات مناسب سبب شده تا افراد زیادی از آن برای نظافت و جارو کردن منزل استفاده کنند. در جدول زیر مشخصات این جاروبرقی رباتیک را مشاهده می‌کنید.

قدرت مکش ۳۰۰۰ پاسکال
محدود نظافت ۲۴۰ متر مربع
وزن ۳۹۰۰ گرم
قدرت موتور ۳۳ وات
ظرفیت مخزن جاروبرقی ۵۵۰ میلی لیتر
نوع فیلتر خروجی (HEPA)
تعداد چرخ ۳ عدد
تعداد سری بدون سری مجزا

در ادامه به برخی از بهترین و جذاب ترین امکانات و ویژگی‌های جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop 2 Pro+) به عنوان یکی از بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ اشاره خواهیم کرد.

 • وجود سنسور ژیروسکوپ برای محاسبه فاصله موانع، مختصات اشیا و ایستگاه شارژ
 • وجود حسگر نوری برای تمیز کردن محیط‌های تاریک مانند زیر مبل و تخت
 • وجود سنسور تشخیص ارتفاع برای تشخیص تغییرات ناگهانی ارتفاع و عدم صدمه دیدن دستگاه

۶- جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop P)

جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop P)

زمانی که می‌خواهیم به بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ اشاره کنیم و لیستی از بهترین مدل‌های این دستگاه هوشمند تهیه کنیم، حتماً باید نام جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop Pro) نیز در آن وجود داشته باشد. این دستگاه با قدرت مکش ۲۱۰۰ پاسکال و داشتن ۱۲ سنسور مادون قرمز می‌تواند تمام خانه را به خوبی شناسایی و تمیز کند. مشخصات این دستگاه هوشمند و جذاب را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

قدرت مکش ۲۱۰۰ پاسکال
قدرت موتور ۳۳ وات
تعداد چرخ ۳ عدد
تعداد سری بدون سری مجزا
نوع فیلتر خروجی (HEPA)
ابعاد ۳۵ سانتی متر طول، ۳۵ سانتی متر عرض و ۹ سانتی متر ارتفاع
ظرفیت مخزن جاروبرقی ۵۶۰ میلی لیتر
وزن ۳۶۰۰ گرم

از مهم ترین و جذاب ترین امکانات جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل (Mop P) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وجود ۱۲ سنسور برای تشخیص دیوارها، اشیا، لبه‌ها و تغییرات ارتفاعی
 • قابلیت ایجاد دیوار مجازی
 • وجود امکان نام گذاری اتاق‌ها
 • وجود اپلیکیشن مخصوص
 • مجهز به سنسور حرکت‌ یابی (LDS) برای شناسایی ۸ متر اطراف محل جارو کشیدن
 • امکان اسکن ۳۶۰ درجه
 • امکان عبور از موانع با ارتفاع ۲ سانتی متر
 • وجود امکان تشخیص فرش و ایجاد مکش قوی تر برای تمیز کردن آن
 • دارای قابلیت شست و شو سطح و جارو زدن به طور همزمان
 • امکان تی کشیدن سطوح
 • وجود نشانگر پر بودن مخزن

جمع بندی

پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا زندگی در بخش‌های مختلفی ساده تر از گذشته شود. یکی از این بخش‌ها تمیز کردن خانه است. جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند به راحتی خانه را بدون دخالت شما و حتی در زمان عدم حضور شما در خانه تمیز کنند. آشنایی با بهترین برندهای جاروبرقی رباتیک در سال ۲۰۲۳ و مدل‌های جذاب آن‌ها سبب می‌شود که در هنگام انتخاب جاروبرقی رباتیک کار آسان تری پیش رو داشته باشید.

برندهای متنوعی محصولات خود را در بازار ایران به فروش می‌رسانند که برندهایی نظیر شیائومی، دریم و لایدستو را باید برندهایی جذاب و مناسب دانست. در این مطلب از مجله اسنپ مارکت علاوه بر معرفی جاروبرقی‌های رباتیک جذاب، به نکاتی اشاره کردیم که باید در هنگام انتخاب این دستگاه‌هایی هوشمند به آن‌ها توجه داشته باشید.

درباره ی کامران جوادی