اگر زیر بار قرض هستید بخوانید

۱٫ اجتناب از (و پرداخت) بدهی
بدهی لزوماً در همه موارد بد نیست، اما چیزی است که بیشتر اوقات باید از آن اجتناب کرد. به عنوان مثال، وام های دانشجویی می توانند سودمند باشند اگر اصل و نرخ بهره بیش از حد نباشد و به شما کمک کند شغلی پردرآمد را دنبال کنید.

رابرت جانسون، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت Economic Index Associates گفت: «برخی از کارشناسان ادعا می کنند که وام های دانشجویی بدهی بدی هستند، اما من موافق نیستم. “من بدهی متوسط وام دانشجویی را به عنوان “بدهی خوب” دسته بندی می کنم. به نظر من، وام های دانشجویی رپ بدی دارند.”

باز هم تاکید بر نحوه استفاده شما از آنهاست. وام های دانشجویی مطمئناً می توانند بد باشند اگر اعداد به نفع شما نباشد. جانسون گفت: «تردیدی وجود ندارد که از این سیستم سوء استفاده شده است و برخی از دانش‌آموزان کوهی از بدهی‌ها را جمع‌آوری کرده‌اند و مدرک‌هایی کسب کرده‌اند که به سادگی قدرت درآمدی برای بازپرداخت این بدهی را ندارند.»

جانسون همچنین تاکید کرد که بدهی کارت اعتباری همیشه بدهی بد است و باید نسبت به وام های دانشجویی در اولویت قرار گیرد. Ariel Acuña، بنیانگذار شرکت مستقل مدیریت ثروت LTG Capital LLC، توصیه می کند در صورت داشتن حداقل ۲۰٪ از حقوق خود را به بدهی اختصاص دهید.

در نظرسنجی ما شرکت کنید: چه کسی بهترین توصیه پولی را که تا به حال دریافت کرده اید به شما داده است؟

۲٫ عمدی خرج کنید و هزینه ها را به حداقل برسانید
اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، مهم است که هزینه‌های خود را به حداقل برسانید و در هزینه‌های خود عمدی‌تر باشید. این مرحله دوم است زیرا باید یکی از اولین کارهایی باشد که انجام می دهید. خرج کردن عمدی و به حداقل رساندن هزینه های خود، مستلزم حفظ بودجه است.

با انجام این کار، می توانید دقیقاً میزان هزینه و محل خرج کردن آن را پیگیری کنید. آکونا چک لیستی از نحوه هزینه کردن شما را توصیه می کند. یک چک لیست اولویت بندی شده برای نحوه خرج کردن چک های حقوقی خود در هنگام دریافت آنها تهیه کنید. این شامل تخصیص پول برای کاهش بدهی، پس انداز، تفریح، شرایط اضطراری و غیره است.

هدف شما باید این باشد که تا آنجا که ممکن است هزینه ها را به حداقل برسانید تا بتوانید آن پول را صرف ساختن ثروت کنید. جف بارو، رئیس و مشاور ارشد Sierra Ocean، می‌گوید که شما باید «به‌شدت راه‌هایی برای محدود کردن هزینه‌های سبک زندگی‌تان پیدا کنید و ۲۵ درصد از درآمدتان را پس‌انداز کنید».

۳٫ تا جایی که ممکن است در یک سبد متنوع سرمایه گذاری کنید
در حالی که محدودیت‌هایی برای مقداری که می‌توانید در ۴۰۱(k) یا IRA قرار دهید وجود دارد، این محدودیت‌ها به اندازه‌ای زیاد هستند که بسیاری از افراد نمی‌توانند به آن‌ها برسند. و اگر این کار را انجام دهید، همیشه می توانید بیشتر در یک حساب کارگزاری مشمول مالیات سرمایه گذاری کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید تا آنجا که می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید – هیچ محدودیتی برای آن مقدار وجود ندارد.

استراتژی های سرمایه گذاری مختلفی وجود دارد، اما اکثر کارشناسان توصیه می کنند که بیشتر پول خود را در بازار سهام قرار دهید. برخی بخش کوچکتری از املاک و مستغلات یا حتی سرمایه گذاری های سوداگرانه را توصیه می کنند. بارو مجموعه ای از ۶۵ درصد سهام، ۲۵ درصد املاک و مستغلات و ۱۰ درصد دارایی های سوداگرانه را توصیه می کند.

ابتدا می خواهید آن پول را در یک حساب دارای مزیت مالیاتی مانند ۴۰۱(k) یا IRA سرمایه گذاری کنید. این به شما کمک می کند که صورتحساب مالیاتی خود را به حداقل برسانید و در نتیجه بازده خود را در طول زمان افزایش دهید. اگر توانستید تمام حساب‌های دارای مزیت مالیاتی را به حداکثر برسانید، می‌توانید به یک حساب کارگزاری بروید.

۴٫ روی شغل خود کار کنید
هیچ جایگزینی برای درآمد بالاتر وجود ندارد. همانطور که می گویند، از نظر هزینه ها فقط می توانید مقدار زیادی کاهش دهید، اما محدودیتی برای افزایش درآمد شما وجود ندارد، حداقل در تئوری. بارو گفت: «مطمئن شوید که با پیشرفت در حرفه/کسب و کار/شغل اصلی خود، همیشه بیشتر از هزینه ای که صرف می کنید پس انداز کنید و درآمد ناخالص خود را افزایش دهید. خزش هزینه های سبک زندگی قطعاً برنامه ای برای ثروتمند شدن در سریع ترین زمان ممکن را از بین می برد.

البته افزایش درآمد شما منوط به شغلی است که دارید. برای مثال، مشاغل ساعتی ممکن است حداقل اهرمی برای افزایش درآمد خود داشته باشند. اما اگر امکان بالا رفتن از نردبان شرکت برای شما وجود داشته باشد، این می تواند یک راه قدرتمند برای ثروتمند شدن باشد زیرا می توانید پس انداز و سرمایه گذاری بیشتری داشته باشید.

درباره ی کامران جوادی