زندگی ثروتمندان قبل از ۲۹ سالگی

امور مالی خود را خودکار کنید
کریس رینینگ، میلیونر خودساخته، در ۳۵ سالگی از آستانه ۱ میلیون دلار عبور کرد و در ۳۷ سالگی بازنشسته شد. و او این کار را به لطف یک عادت ساده انجام داد: او امور مالی خود را خودکار کرد.

قرار دادن برنامه مالی خود در اتوپایلوت نه تنها به شما کمک می کند تا ثروت بسازید، بلکه در زمان و انرژی ذهنی شما صرفه جویی می کند، او می گوید: «من سال ها پیش پولم را خودکار کردم، و مزیت آن این است که مجبور نیستم در مورد محل زندگی خود تصمیم بگیرم. پول باید برود، چقدر باید سرمایه گذاری کنم، چه چیزی می توانم خرج کنم، آیا پس انداز کافی دارم و غیره.»

خواندن
رندال بل، اقتصاددان اجتماعی که ۲۵ سال است در مورد موفقیت مطالعه کرده است، می گوید: «مطالعه به طور چشمگیری با تحصیلات عالی و درآمد و همچنین شادی کلی ارتباط دارد. “کسانی که هفت یا بیشتر در سال کتاب می خوانند، بیش از ۱۲۲ درصد بیشتر از کسانی که هرگز نمی خوانند یا فقط یک تا سه کتاب می خوانند، میلیونر می شوند.”

ثروتمندترین مرد جهان، بیل گیتس، سالانه ۵۰ کتاب می خواند و وارن بافت ۸۰ درصد از روز خود را صرف مطالعه می کند.

روی کسب درآمد تمرکز کنید
گرانت کاردون، میلیونر خودساخته، که پیش از رسیدن به هفت رقم، عمیقاً در بدهی بود، می‌گوید: «بدون جریان‌های متعدد درآمد، ثروتمند نخواهید شد. “این با درآمدی که در حال حاضر دارید شروع می شود. آن درآمد را افزایش دهید و شروع به اضافه کردن چند جریان کنید.»

توسعه چندین جریان درآمد می تواند به معنای شروع یک کار جانبی، ایجاد درآمد غیرفعال یا انتخاب یک شغل جانبی با درآمد بالا باشد.

درباره ی کامران جوادی