راه های ساده کاهش چین و چروک

چه ۳۵ ساله باشید و به تازگی اولین نشانه های پیری را مشاهده کنید، چه ۵۵ ساله با پوستی که دقیقاً روز تولد شما را مخفی نگه نمی دارد، جستجوی راه هایی برای کاهش چین و چروک احتمالاً در دستور کار شما است.

در همان زمان، کارشناسان می گویند، بسیاری از ما در حال شکست دادن مبارزه با چین و چروک هستیم و با درماندگی به تماشای درخشش جوانی روی سوئیچ کم نور می پردازیم.

رابین آشینوف، پزشک متخصص پوست در مرکز پزشکی دانشگاه هاکن‌ساک می‌گوید: «بسیاری از زنان و مردان معتقدند که پیری پوست اجتناب‌ناپذیر است، اما با اطلاعات و فناوری‌هایی که امروزه در اختیار داریم، می‌توانید به همان اندازه که احساس می‌کنید جوان به نظر برسید. نیوجرسی.

برای کمک به قرار دادن شما در مسیر درست، WebMD از Ashinoff و چندین متخصص دیگر پرسید که واقعاً چه چیزی برای کاهش چین و چروک کار می کند. آنچه در زیر می آید ۲۳ روشی است که کارشناسان می گویند شما می توانید تفاوت ایجاد کنید. در حالی که برخی نیاز به مراجعه به متخصص پوست دارند، بسیاری از کارهایی هستند که می توانید به تنهایی انجام دهید.

چگونه چین و چروک ها را کاهش دهیم: کارهایی که می توانید انجام دهید
۱-از نور خورشید دوری کنید. این علت شماره ۱ چین و چروک است، با ده ها مطالعه که تاثیر آن را مستند کرده است. در یک مطالعه که دوقلوهای همسان را مورد بررسی قرار داد، جراح پلاستیک نیویورک، Darrick Antell، MD، دریافت که قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتی مهمتر از وراثت است. خواهر و برادرهایی که زمان نور خورشید را محدود می کردند، چین و چروک های کمتری داشتند و در مجموع جوان تر از دوقلوهای آفتاب پرست خود به نظر می رسیدند.

۲-از ضد آفتاب استفاده کنید. آکادمی پوست آمریکا می گوید اگر باید زیر نور آفتاب بیرون بروید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید! از شما در برابر سرطان پوست محافظت می کند و در عین حال به جلوگیری از چین و چروک کمک می کند.

۳٫ سیگار نکشید. برخی از تحقیقات هنوز بحث‌برانگیز هستند، اما مطالعات بیشتر و بیشتر تأیید می‌کنند که دود سیگار باعث پیری پوست می‌شود – عمدتاً با آزاد کردن آنزیمی که کلاژن و الاستین را که اجزای مهم پوست هستند، تجزیه می‌کند. مطالعات خواهر و برادری که در واحد تحقیقات دوقلوها در بیمارستان سنت توماس در لندن انجام شد، نشان داد که برادر یا خواهری که سیگار می‌کشیدند نسبت به افراد غیرسیگاری پوستی چروک‌تر و ۴۰ درصد نازک‌تر داشتند.

۴٫ خواب کافی داشته باشید. دکتر نیکلاس پریکون، متخصص پوست دانشگاه ییل، می گوید وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، بدن کورتیزول اضافی تولید می کند، هورمونی که سلول های پوست را تجزیه می کند. Perricone می‌گوید به اندازه کافی استراحت کنید و HGH (هورمون رشد انسانی) بیشتری تولید خواهید کرد که به پوست کمک می‌کند ضخیم‌تر، «الاستیک‌تر» باقی بماند و احتمال چروک شدن آن کمتر شود.

۵٫ به پشت بخوابید. آکادمی پوست آمریکا (AAD) هشدار می دهد که خوابیدن در موقعیت های خاص شب به شب منجر به “خطوط خواب می شود – چین و چروک هایی که در سطح پوست حک می شوند و پس از بلند شدن ناپدید نمی شوند. خوابیدن به پهلو افزایش می یابد. چین و چروک روی گونه ها و چانه، در حالی که خوابیدن به صورت رو به پایین باعث ایجاد ابرویی درهم می شود. AAD می گوید برای کاهش چین و چروک، به پشت بخوابید.

۶٫ چشمک نزنید – عینک مطالعه بگیرید! AAD می گوید هر حرکت تکراری صورت – مانند چشم دوختن – عضلات صورت را بیش از حد کار می کند و یک شیار در زیر سطح پوست ایجاد می کند. این شیار در نهایت تبدیل به چین و چروک می شود. همچنین مهم است: از عینک آفتابی استفاده کنید. از پوست اطراف چشم در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می کند – و شما را از چروکیدگی محافظت می کند.

۷٫ بیشتر ماهی بخورید – به خصوص ماهی سالمون. ماهی سالمون (همراه با دیگر ماهی های آب سرد) نه تنها منبع خوبی از پروتئین است – یکی از اجزای سازنده پوست عالی – بلکه منبع فوق العاده ای از اسید چرب ضروری به نام امگا ۳ است. Perricone به WebMD می گوید که اسیدهای چرب ضروری به تغذیه پوست کمک می کند و آن را صاف و جوان نگه می دارد و به کاهش چین و چروک کمک می کند.

۸٫ سویا بیشتری بخورید – تاکنون، بیشتر شواهد از مطالعات حیوانی به دست آمده است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از خواص سویا ممکن است به محافظت یا التیام بخشی از آسیب پیری نور خورشید کمک کند. در یک مطالعه انسانی اخیر که در مجله اروپایی تغذیه منتشر شده است، محققان گزارش کردند که یک مکمل مبتنی بر سویا (سایر مواد شامل پروتئین ماهی و عصاره های چای سفید، دانه انگور و گوجه فرنگی و همچنین چندین ویتامین) ساختار و استحکام پوست را بهبود می بخشد. تنها پس از شش ماه استفاده

۹٫ تجارت قهوه با کاکائو. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۶ در مجله تغذیه منتشر شد، محققان دریافتند کاکائو حاوی سطوح بالایی از دو فلاوانول رژیمی (اپی‌کاچین و کاتچین) از پوست در برابر آسیب‌های خورشید محافظت می‌کند، گردش خون به سلول‌های پوست را بهبود می‌بخشد، بر هیدراتاسیون تأثیر می‌گذارد و پوست را صاف‌تر می‌کند. .

۱۰٫ میوه و سبزیجات بیشتری بخورید. به گفته کراوس، کلید اصلی ترکیبات آنتی اکسیدانی آنهاست. این ترکیبات با آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد (مولکول‌های ناپایدار که می‌توانند به سلول‌ها آسیب برسانند) مبارزه می‌کنند، که به نوبه خود به پوست کمک می‌کند جوان‌تر و درخشان‌تر به نظر برسد و در برابر برخی از اثرات پیری نوری محافظت می‌کند.

۱۱٫ از مرطوب کننده استفاده کنید. آشینوف می‌گوید: «به‌ویژه خانم‌ها آنقدر به محصولات ضد پیری اهمیت می‌دهند که اغلب قدرت یک مرطوب‌کننده ساده را نادیده می‌گیرند. پوستی که مرطوب است به سادگی بهتر به نظر می‌رسد، بنابراین خطوط و چین‌ها به مراتب کمتر دیده می‌شوند.»

۱۲٫ صورت خود را بیش از حد نشویید. به گفته متخصصان پوست در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، آب لوله کشی، روغن های سد طبیعی و رطوبت پوست را که از چین و چروک محافظت می کند، از بین می برد. آنها را خیلی مکرر بشویید، و شما محافظ را از بین می برید. بیشتر

درباره ی کامران جوادی